Dario Cecchini

Živoucí legenda mezi řezníky

03. srpna 2012

Jeho jméno je Cecchini….Dario Cecchini.  Kousek od Florencie, přesněji v Panzano in Chianti, se jméno Cecchini skloňuje velmi často. Je vyhlášeným řezníkem v širokém okolí. Nejen, že má vždy čerstvé a výborné maso, ale má také nesmírné charisma, které láká návštěvníky ze všech koutů světa. Je živý, veselý, zapálený do své práce a o mase dokáže vyprávět hodiny a hodiny.

Dario je řezníkem přes 35 let a práce jej nikdy nepřestala bavit.  Má ke zvířatům úctu a s respektem zpracovává každý kousek masa, aby se nic nevyhodilo či neznehodnotilo.

V obchůdku Macelleria Cecchini panuje přívětivá atmosféra. Hraje veselá hudba, ještě na ulici dostanete do ruky sklenku červeného vína a můžete ochutnat z věčně plných talířů s voňavými salámy, šunkami, olivami a chlebem zakápnutým domácím olivovým olejem.

Dario rozjede svou show, láká návštěvníky na krásné čerstvé steaky Fiorentina, které mají dokonce svou památeční desku. Dario se totiž rozhodl, v době nemoci šílených krav, pochovat steak Fiorentina a uctít jeho památku. U vchodu do obchůdku visí tato památeční deska s vždy čerstvou červenou růží.

A pokud se rozhodnete zůstat na oběd, rozhodně si nenechte ujít Mc’Dario burger! Není to placka, která se vejde mezi housku. Tohle čerstvě namleté hovězí se vám nevejde do pusy… budete praskat ve švech, ale stejně to dáte. Nenecháte ani kousek a budete se chtít co nejdříve přejíst znovu..

Svět potřebuje víc řezníků Cecchini..